DRAMA U BRIGHTONU!

Manchester United „ukrao“ 3 boda nakon kraja utakmice!

piše: Fran Kramberger

U subotu, 26. rujna, u 13:30 je Brighton na AMEX Stadionu dočekao Manchester United u sklopu 3. kola engleske Premier lige. Unatoč nekim namjerama s kraja prošle sezone, i ova se utakmica igrala pred praznim tribinama.

Brighton je u ovu utakmicu ušao na krilima pobjede od 3:0 nad Newcastleom u prošlom kolu te pobjede od 2:0 nad Prestonom u srijedu (EFL kup). Graham Potter je odlučio zadržati postavu s 3 obrambena igrača, u kakvim su redovito igrali u dosadašnjem dijelu sezonu. Prvih 11 Brightona: Ryan; White, Dunk, Webster; Lamptey, Lallana, Alzate, March; Trossard, Connoly, Maupay.

Manchester United je loše započeo sezonu, izgubivši 3:1 od Crystal Palacea u svojoj prvoj ligaškoj utakmici. Navijači „crvenih vragova“ nisu sretni zbog manjka posla u prijelaznom roku, a ovaj poraz je svakako pogoršao stanje, zbog čega je bilo nužno osvojiti 3 boda protiv Brightona. Prvih 11 Manchester Uniteda: de Gea; Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw; Pogba, Matic; Greenwood, Fernandes, Rashford; Martial.

Domaćin je dobro započeo utakmicu i rano uspostavio kontrolu. Leandro Trossard je već u 10. minuti pogodio vratnicu, a isto je ponovio u 20. minuti ali, unatoč tome što je de Gea ostao nemoćan, rezultat se nije promijenio.

Zaslužena prednost za domaće igrače je došla u 40. minuti kada je Neal Maupay nadmudrio de Geu iz kaznenog udarca nakon što je Bruno Fernandes srušio Lampteya unutar kaznenog prostora.

Vodstvo Brightona nije dugo trajalo te je već u 43. minuti Manchester United uz malo sreće došao do izjednačenja, a loptu je u svoju mrežu pospremio Lewis Dunk.

Gosti su dobro otvorili drugo poluvrijeme te je Marcus Rashford pokazao sjajnu tehniku i zabio važan gol za svoju momčad, no njihova je igra nakon toga splasnula. Trossard je kasno u susretu zatresao gredu, čime je oborio rekord lige – to je bio 5. put da su igrači Brightona pogodili okvir gola, što nije uspjelo nijednoj drugoj momčadi Premier lige otkad se to prati u statistici.

Manchester je većinu drugog poluvremena proveo pred svojim vratima, a njihova slaba obrana je popustila u 95. minuti kada je na drugoj stativi sam ostao Solly March i lako zabio glavom te donio kasno, ali i zasluženo izjednačenje Brightonu.

Čak ni zvižduk sudca za kraj susreta nije zaustavio dramu te je intervencijom VAR-a nakon igranja rukom gostima dodijeljen kazneni udarac, 2 minute nakon kraja susreta. Manchesterov dragulj Bruno Fernandes je mirno pospremio loptu u mrežu i donio im vrlo važnu pobjedu.

Brighton nema puno vremena za tugovanje jer već u srijedu ponovno igra protiv Manchester Uniteda, ovoga puta u kupu.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *