Pregled 5. kola 1.HNL

Dinamo zakazao, Šibenik upisao prvu pobjedu

piše: Domagoj Kostović

Peto kolo 1. HNL-a bilo je vrlo uzbudljivo. Vidjeli smo neke neočekivane rezultate i neke su nas ekipe vrlo pozitivno iznenadile, ali neke i negativno. Peto kolo održalo se između 18. i 20. svibnja ove godine.

U petak, 18. svibnja Šibenik je ugostio Lokomotivu. Prije početka dvoboja, Lokomotiva je slovila kao favorit.  Prvih desetak minuta utakmice Lokomotiva je imala loptu u nogama. No, iz jedne lijepe akcije za vodstvo Šibenika gol je postigao napadač Ampem, porijeklom iz Gane. Nakon postignutog gola, Šibenik se povukao na svoju polovicu igrališta. Uspješno su se branili sve do 33. minute kada je Lokomotiva došla do izjednačenja pogotkom Kallakua. No, slavlje gostiju nije dugo potrajalo jer nakon 6 minuta domaćini ponovno prelaze u vodstvo, a strijelac bio je Deni Jurić. U drugome poluvremenu trener Lokomotive Goran Tomić donio je važnu odluku. U igru je poslao tridesettrogodišnjeg igrača Sammira koji je postigao važan zgodutak u 69. minuti utakmice. Nakon toga, Šibenik je imao nekoliko solidnih prilika te je u 84. minuti utakmice pobjednički gol i svoj drugi na utakmici postigao Ampem. Šibenik je upisao svoju prvu pobjedu od povratka u 1. HNL, a Zagrepčani su još jednom pokazali kako nisu ni približno u dobroj formi u kakvoj su bili prošle sezone.

U petak, 19. svibnja Istra je gostovala kod Gorice. Istra je iznenadila domaćine ranim pogotkom u 11. minuti, a strijelac je bio mladi Matej Vuk. Gorica je uspjela izjednačiti u 29. minuti susreta, a zgoditak je postigao Dario Spikić koji je u Goricu došao iz Hajduka. Ostatak prvog poluvremena nije bilo pogodaka. Drugo poluvrijeme obilježio je crveni karton Nizozemca Steenvordena, braniča Gorice. Nije dugo trebalo mnogo vremena da Istra to iskoristi te u 76. minuti iz jedanaesterca zabija šime Gržan. Već kada smo svi mislili da je Istra upisala pobjedu, Gorica je ipak upisala bod Iranca Delfija. S ovim rezultatima Istra može biti zadovoljna jer je Gorica bila favorit u ovom susretu.

Istoga dana, najzanimljiviji dvoboj kola odigrali su Dinamo i Slaven Belupo. Utakmica je u Zagrebu počela u 19 sati. Prvi dio prvoga poluvremena bio je vrlo sadržajan. Već u prvoj minuti susreta Etoundi donio je ranu prednost Apotekarima. Dinamo je napravio ekspresni preokret golovima u 4. i 8. minuti, a oba je postigao Mario Gavranović. Nakon 8 minuta susreta već smo vidjeli 3 gola. Nismo duga čekali ni na četvrti pogodak. Ivan Krstanović bio je precizan s bijele točke i učinio je utakmicu zanimljivijom izjednačivši rezultat. U drugome poluvremenu Dinamov Lovro Majer zabio je treći pogodak za svoju momčad u 69. minuti. No, Torres Knoll je zabio šesti pogodak na utakmici i izborio je Slavenu vrijedan bod. Dinamo, iako je bio očiti favorit, nije upisao pobjedu.

U subotu, 20. svibnja u Varaždin je stigao Osijek. Ova utakmica nije bila toliko sadržajna kao prethodne dvije, stoga smo imali priliku vidjeti samo jedan pogodak na utakmici. Mihael Zaper postigao je pobjednički zgoditak u 15. minuti utakmice. Nenad Bjelica dobro je posložio svoju ekipu te je Osijek bio tijekom cijele utakmice bolja momčad. Osijek je opravdao ulogu favorita.

Ogled između Rijeke i Hajduka bio je otkazan na zahtjev Hajduka zbog obaveza za europska natjecanja.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *