Novi patuljasti plan u Sunčevom sustavu??

Novi član Sunčeva sustava?

Piše: Marcel Cipek

Znanstvenici su otkrili novi patuljasti planet, u području iza Plutona, koji je potencijalni kandidat za ulazak u Sunčev sustav.  Patuljasti planet je nazvan 2014 UZ224, udaljen je velikih 13,7 milijardi kilometara od Sunca i promjera je oko 530 kilometara. Zanimljivo je da jedna revolucija tog planeta traje oko 1100 zemaljskih godina, što nam puno govori o toj enormnoj udaljenosti od Sunca. Profesor astronomije na sveučilištu u Michiganu, David Gerdes, reče da je planet otkriven uređajem koji se naziva Dark Energy Camera. Cilj te kamere je pronaći čim više tragova koji će nam pomoći otkriti odakle tamna energija dolazi i što ona zapravo jest.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *