AC/DC

Piše: Leon Kondres

Da nema jednog, tehnološki napredak bi bio odgođen za sto godina, a da nema drugog, ne bi bilo teorija zavjere o krađi izuma. Od sada na velikom ekranu.
Pepsi i Cola, Microsoft i Apple, DC i Marvel. Sve su ovo velika rivalstva za koja svatko zna, ali rijetko koje je do koljena onom Nikole Tesle i Thomasa Edisona, koje je zauvijek promijenilo svijet i napokon dobiva dostojnu ekranizaciju. Film imena “The Current War” je trenutno u predprodukciji sa zvijezdama poput Benedicta Cucumbera(Sherlock) koji će igrati ulogu Edisona i Nicholasa Houlta(onaj plavi dlakavi iz novih X-mena) koji glumi Teslu. Još se ne zna točno koji dio njihovog poznanstva će film pratiti, ali bi trebao prikazati početak njihovog zajedničkog rada te daljnji razvoj događaja. Mali problem je taj, da ovo nije jedini nadolazeći film o ovom odnosu velikana. U iduće dvije ili tri godine će ih biti najmanje tri, od kojih je jedan sci-fi gdje je Tesla izmislio vremenski radio i priča sa glavnim junacima filma koji su u sadašnjosti. Postoje naravno razne teorije zavjera oko toga kakve je sve Tesla izume ostavio iza sebe, od kojih je  najpoznatija ona o zrakama smrti, ali vremenski radio je malčice nerealistično.  Nisam siguran kako će javnost reagirati na toliku dozu Tesle, ali nadam se da će bar jedan od tih biti kvalitetan i donekle povijesno precizan. Bilo je raznih pokušaja ekranizacije Teslinog života, ali se nijedan nije baš proslavio i mislim da je svijet napokon spreman za film o Tesli(ili tri) koji će moći parirati biografskim filmovima kalibra “Ray” ili “The Imitation Game”. I redatelj i pisac verzije sa Cucumberbatchom su relativno nepoznati, ali scenarij kruži Hollywoodom od 2010. i na listi je najboljih neostvarenih filmova, tako da u svakom slučaju ovom treba dati šansu kada izađe.

(slika preuzeta s: http://webman.kiev.ua/)

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *