HRVATSKA RUKOMETNA REPREZENTACIJA

Grupni dio natjecanja

piše: Patrik Škrobot

U ovom članku govorit će se o Europskom rukometnom prvenstvu i hrvatskoj igri u grupnoj fazi natjecanja. Hrvatska reprezentacija natjecala se u skupini A. U ovoj skupini su se osim Hrvatske natjecale sljedeće rukometne reprezentacije: Švedska, Island i Srbija. Utakmice ove skupine igrale su se u Splitu. Prvu utakmicu Hrvatska je igrala protiv Srbije. Utakmicu je odigrala jako dobro i odnijela pobjedu od čak deset razlike. Najbolji igrač utakmice bio je golman Mirko Alilović. Bitno je još da im se na toj utakmici i ozlijedio jedan od najznačajnijih igrača, a to je Domagoj Duvnjak. Sljedeću utakmicu su igrali protiv Islanda. Island je bio puno teži protivnik i do četrnaestog gola su igrali izjednačeno, ali nakon toga je Hrvatska zaredala pet golova bez primljenog pogotka. Na kraju je utakmica završila sa sedam razlike u hrvatsku korist. Ta pobjeda je bila jako bitna i značila je da imaju siguran prolaz u drugu fazu natjecanja. Najbolji igrač u ovoj utakmici bio je Luka Cindrić koji je imao čak sedam golova i pet asistencija, ali je jako bitan bio i golman Ivan Stevanović koji je imao 41% obrana.

Zadnju utakmici u skupini igrali su protiv najtežeg protivnika dosad, a to je bila Švedska. Švedska se bolje pokazala od njih u prvom poluvremenu i na poluvremenu su imali čak pet golova prednosti. Očekivao se povratak Hrvatske u drugom poluvremenu, ali do toga nažalost nije došlo, a čak su i u jednom djelu gubili i devet razlike. Pri kraju utakmice su se počeli vračati, ali je nažalost bilo prekasno. Ovaj gubitak je značio da će u sljedećoj grupi imati samo dva boda i bit će im puno teže pobijediti, ali ne i nemoguće.

 

Najbolji igrač u ovoj utakmici bio je Luka Cindrić koji je imao čak sedam golova i pet asistencija.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *