NBA All-Star 2018

Okršaj najboljih igrača svijeta

piše: Sven Winkler

 

Početak je nove godine, što znači da nam se bliži i NBA All-Star vikend, događaj u kojemu možemo vidjeti okršaj najboljih igrača na svijetu i više. Ove se godine održava u Los Angelesu, Kaliforniji, s početkom u petak, 16. 2. i krajem u nedjelju, 18. 2. Od većih događaja tijekom vikenda u petak će se održati „Celebrity game“ u kojoj će se natjecati popularne osobe koje ne igraju u NBA-ligi, zatim „Rising Stars“ igri u kojoj će se natjecati najbolji mladi igrači NBA-lige. U subotu su najveći događaji natjecanje u vještinama, natjecanje u tricama i natjecanje u zakucavanju. I kao najveći događaj tog vikenda, 67. „All-Star Game“  u nedjelju. Ove su godine promjene uvedene u All-Star utakmicu. Utakmica neće više biti klasičan Istok protiv Zapada, u kojoj svaki tim ima izglasane igrače tog dijela NBA-lige, nego će se po broju glasova odrediti kapetani timova za taj dio NBA-lige. Zatim će oni birati ostatak svoje startne petorke, dok će zamjene birati glavni treneri svakog NBA tima i oni neće, naravno, moći birati vlastite igrače. Izglasani igrači zapadnog dijela NBA-lige koji će biti dio nečije startne petorke su: Stephen Curry iz Golden State Warriorsa, James Harden iz Houston Rocketsa, Kevin Durant iz Golden State Warriorsa, DeMarcus Cousins iz New Orleans Pelicansa  te Anthony Davis, također iz New Orleans Pelicansa. Iz istočnog dijela NBA-lige izglasani su: Kyrie Irving iz Boston Celticsa, DeMar Derozan iz Toronto Raptorsa, LeBron James iz Cleveland Cavaliersa, Joel Embiid iz Philadelphia 76ersa i Giannis Antetokounmpo iz Milwaukee Bucksa. Za kapetane su izglasani LeBron James za Istok i Stephen Curry za Zapad te će oni dalje birati igrače koji startaju, zajedno s rezervama. LeBron James će imati pravo prvog izbora zbog većeg broja glasova, a Stephen Curry odabir boje dresa jer se igra u Los Angelesu, koji pripada zapadnome dijelu NBA-lige.

 

U subotu su najveći događaji natjecanje u vještinama, natjecanje u tricama i natjecanje u zakucavanju.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *