DAVIS CUP 2018. GODINE

Hrvatska reprezentacija postala je svjetski prvak u tenisu pobjedom u finalu Davis Cupa

Pišu: Iva Barišić, Petra Forić, 2. f

Davis Cup je svjetsko prvenstvo u tenisu koje se održava svake godine od 1900. Hrvatska teniska reprezentacija je natjecanje prvi put osvojila 2005. godine. Finale Davis Cupa se održalo od 23. do 25. studenoga 2018. u Francuskoj, a  sudjelovale su hrvatska i francuska reprezentacija. Francusku reprezentaciju pod vodstvom Yannicka Noaha činili su: Lucas Pouille, Jérémy Chardy, Nicolas Mahut, Pierre-Hugues Herbert i Jo-Wilfried Tsonga. Hrvatsku reprezentaciju pod vodsvom Željka Krajana činili su: Marin Čilić, Borna Ćorić, Franko Škugor, Mate Pavić i Ivan Dodig. Prvoga dana natjecanja Borna Ćorić je odnio pobjedu nad Jeremyjem Chardyjem sa 6:2, 7:5, 6:4 u setovima. Toga dana je i Marin Čilić pobijedio Wilfrieda Tsongu sa 6:3, 7:5, 6:4 te je time Hrvatska osvojila prva dva boda. Drugoga dana igrali su se parovi. U napetoj igri pobjedu nad Ivanom Dodigom i Matom Pavićem odnijeli su Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut rezultatom 6:4, 6:4, 3:6, 7:6 te time donijeli prvi bod Francuskoj. Zadnji dan natjecanja za Hrvatsku je igrao Marin Čilić. Uz veliku potporu s tribina pobijedio je  Lucasa Pouillea  7:6, 6:3, 6:3. Ukupnim rezultatom 3:1 Hrvatska je, drugi put u povijesti, osvojila Davis Cup. Tenisači su pokazali da se trud i upornost isplati te je u Zagrebu održan doček hrvatske reprezentacije. Okupilo se nekoliko tisuća navijača koji su došli pozdraviti tenisače i čestitati im. Trofej Davis Cupa došao je u Zagreb te ga je moguće pogledati u Muzeju za umjetnost i obrt.