Muzej grada Zagreba

piše: Dorotea Rengel

U subotu 26. listopada nekoliko razreda V. gimnazije posjetilo je Muzej grada Zagreba kao nadoknadu za 7. listopada. U muzeju razgledavali smo izložene predmete o počecima Zagreba i razvoju grada. Neki izlozi za koje sam dobila dojam da su nas najviše zainteresirali su rekreacije svakidašnjih prostorija i frizerskih salona te razni izloženi predmeti povezani sa sportom. U jednoj od prostorija mogli smo vidjeti i načine kako su kažnjavali ljude sramoćenjem i kako su vještice javno ubijali. Mislim da je odličan detalj to što su navedena imena nekih od optuženih vještica i, naravno, uvijek je zabavno tražiti i svoje ime među njihovim. Posjeta muzeju trajala je kraće od sat vremena, ali imali smo i mogućnost razgledati muzej samostalno nakon predviđenog obilaska. U samostalnom razgledavanju zalutala sam u prostoriju u kojoj su bile obješene slike imućnijih ljudi i u kojoj su u pozadini svirali prikladnu glazbu što je doista poboljšalo moje iskustvo. Vjerujem da bi svatko barem jednom trebao otići u MGZ u kojem će, osim naučiti mnogo o gradu Zagrebu, i zabaviti se. Bio je to odličan način provođenja subotnjeg poslijepodneva.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *